Výdejník na vodovodní řád POU

Výdejník na vodovodní řád POU, je zařízení opticky velice podobné výdejníkům na barelovou vodu, ale bez nutnosti nasazování barelů, je totiž napojený na vodovodní řád.

Toto zařízení slouží k úpravě vody z vodovodního řádu, aby mělo požadovanou kvalitu, vhodnou ke každodenní konzumaci a zároveň vhodné teploty. Zařízení POU dokáže vodu chladit, ohřívat, a dokonce měnit na sodovku.

Vyrábí se v různých velikostech, provedeních, kombinacích a kapacitách. Výhody tohoto zařízení jsou zejména s ohledem na pohodlí zákazníka, odpadá manipulace s barely o objemu 18,9 litru. V určitých případech lze také mluvit o cenové úspoře a to zejména ve velkých firmách, které disponují různými výrobními provozy a velkým množstvím zaměstnanců. Jistý aspekt hraje také ekologie a to v souvislosti s výměnnými barely, které v tomto případě naši zákazníci, kteří používají výdejník na vodovodní řád POU nemusí řešit. V neposlední řadě výhoda plyne z faktu, že odpadá několikanásobné čištění samotného zařízení, protože samo o sobě slouží k úpravě / čištění / vody.

Ve výdejníku na vodu se používají nejčastěji následující typy filtrů:

Sedimentační filtr

umisťuje se jako první, nebo se mu také říká předfiltr a odstraňuje z vody mechanické nečistoty jako např. rez, písek a vodní kámen, to vše ve velikosti nad 5 mikronů.

Karbonový filtr

zachycuje chlor a dezinfekční činidla na bázi chloru, která se běžně přidávají do vody kvůli její dezinfekci. Odstraňuje nepříjemnou chuť a zápach, zlepšuje vzhled, vůni a chuť vody.

Keramický filtr

Umisťuje se jako poslední v jakékoli kombinaci filtrů a odstraňuje z vody všechny 99,999% bakterií a mikroorganismů díky vysokému obsahu stříbra, dále odstraňuje mechanické částice větší než 0,5 mikronů díky vysokému obsahu stříbra.

Dále se můžete setkat s filtry:

Karbon/Phoshate

Eliminuje chlor, zápach a chuť, snižuje tvrdost vody a zlepšuje chuť.

Karbon/Netkaná textilie

Odstraní jemné mechanické nečistoty, jako jsou rez, kámen, písek atd. Odstraňuje z vody mechanické částice větší než 0,5 mikronů, chrání před zanesením veškerá instalovaná zařízení využívající vodu. Zachycuje chlor a dezinfekční činidla na bázi chloru, která se běžně přidávají do vody kvůli její dezinfekci. Odstraňuje nepříjemnou chuť a zápach. Eliminuje všechny bakterie (včetně e-coli) odstraňuje stopové prvky olova, zlepšuje vzhled a chuť vody.

Karbon/Netkaná textilie + fosforečnany pro snížení tvrdosti vody

odstraní jemné mechanické nečistoty, jako jsou rez, kámen, písek atd. Odstraňuje z vody mechanické částice větší než 0,5 mikronů. Chrání před zanesením veškerá instalovaná zařízení využívající vodu. Zachycuje chlor a dezinfekční činidla na bázi chloru, která se běžně přidávají do vody kvůli její dezinfekci. Odstraňuje nepříjemnou chuť a zápach. Eliminuje všechny bakterie (včetně e-coli)odstraňuje stopové prvky olova. Zlepšuje vzhled a chuť vody. Snižuje tvrdost vody.