Automaty na vodu

Automaty na vodu (výdejníky vody, aquabary, přístroje na vodu nebo také aquamaty) jsou skvělým pomocníkem při dodržování pitného režimu. Rozdělují se dva druhy s různým využitím a zdrojem vody. Jedná se o výdejníky na vodovodní řad a výdejníky na barely. K dispozici máme různé modely a stylová provedení, které z automatu udělají skvělý doplněk. 

Pokud se nebudete jisti, který výdejník se hodí právě vám, kontaktujte nás na +420 315 615 315.

Výdejník na barely

Tento výdejník funguje na principu doplňování barelu s vodou do horního prostoru přístroje. Pokud budete využívat kvalitní vodu, odpadá nutnost její filtrace. Vhodný je zejména do domácností a kanceláří. 

Mezi zajímavé funkce výdejníku patří ohřev a kompresorové chlazení vody, hygienické nerezové zpracování a dětská pojistka proti opaření.

Ideálně se automat doplňuje barelem o objemu 18,9l. Ty jsou navíc vratné. Tím zabráníte jejich hromadění na skládkách, což je zvláště důležité v dnešním celosvětovém problému redukce plastů. 

Výdejníky na vodovodní řad

Na rozdíl od barelového výdejníku se tento typ připojuje přímo na vodovod. Zdrojem vody tak je tzv. kohoutková voda. Automaty na vodu POU jsou proto již v základu vybaveny vodovodními filtry. Ty vodu chrání proti pevným a toxickým látkám a zbytku chloru. Zdravé složky vody jako vápník či hořčík však ale zůstanou zachovány. 

Výdejník na vodovodní řad má k dispozici funkce jako ohřev a chlazení vody, nerezové vnitřní zpracování a bezpečnostní pojistku proti opaření. 

Tento druh si najde své místo především ve větších průmyslových a veřejných objektech. 

Výrobníky sodovky nebo také sodobary najdete i mezi výdejníky na vodovodní řad. Chutnou sodoku vám z kohoutkové vody vykouzlí například Kalix Soda POU

Zobrazeno 1 – 7 z 7 položek
Zobrazeno 1 – 7 z 7 položek